Warning: file_put_contents(): Only 32768 of 39188 bytes written, possibly out of free disk space in /home3/takpacki/public_html/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 435
تولید یک رنگ جالب و کاربردی

تولید یک رنگ جالب و کاربردی

محققان ترکیب رنگی جدیدی ساخته اند که در صورت برخورد پرتوهای گرمابخش خورشید، جسم مورد نظر را خنک می سازد.

این ابتکار جدید توسط گروهی از محققان دانشگاه جان هاپکینز ارایه شده است. آنها با آگاهی از این موضوع که بسیاری از مردم به دست زدن به وسایل گرم شده ناشی از تابش نور خورشید علاقه ای ندارند و همچنین گرم شدن بسیاری از وسایل از عمر مفید آنها می کاهد این رنگ جدید را با ویژگی منعکس کردن بخش قابل توجهی از نور خورشید تولید کرده اند.
مهمترین ویژگی این رنگ جدید، تولید آن بر مبنای مواد به کار رفته در تولید شیشه است.
دکتر جیسون بنکاسکی این رنگ جدید را از سیلیکات پتاسیم که در طبیعت به وفور یافت می شود تولید کرده است. این ماده مبنای اصلی تولید شیشه بوده و به راحتی نیز در آب حل می شود.
این محقق با ایجاد تغییرات ساختاری در این ماده امکان استفاده از آن به صورت اسپری بر روی سطوح مختلف را فراهم آورده است. پس از خشک شدن ماده اسپری شده نسبت به اثرگذاری آب مقاوم می شود.
در ابتکارعمل از رنگدانه ها نیز برای تولید رنگهای جدید از این ترکیب استفاده شده است. بدین ترتیب می توان آن را بر روی هر سطحی اسپری کرد.
این رنگ کاملا ارگانیک بوده و با سایر رنگهایی که پیشتر بر روی سطوح اسپری شده است به خوبی پیوند می خورد. این درحالی است که اگر از رنگهای معمولی استفاده شود، در محل پیوند لایه های جدید و قدیم ترکهایی ایجاد می شود.
قرار است آزمایشاتی طی دو سال بر روی این رنگ جدید انجام شود و در صورت کسب مجوزهای لازم تولید صنعتی آن آغاز شود.

www.takpack.ir

** دانلود فیلم  دستگاه چاپ سیلک مدل T1400

** دانلود فیلم  دستگاه چاپ سیلک رومیزی مدل M400

** دانلود فیلم  دستگاه چاپ سیلک مدل نوارنقاله ای N1200

 ** دانلود فیلم  دستگاه چاپ سیلک مدل W400

** دانلود فیلم  دستگاه خشک کن برقی چاپ سیلک مدل A50

** دانلود فیلم  دستگاه خشک کن گازی ریلی مدل G700

**دانلود فیلم دستگاه نواربر اتوماتیک تیغه گرد

** دانلود فیلم  دستگاه نواربر اتوماتیک تیغه کاتری

** دانلود فیلم  دستگاه دایکات پینگ پنگی

** دانلود فیلم  دستگاه پرفراژ و برش پارچه (قد زن)

** دانلود فیلم  دستگاه برش سینگل

 

 

 

Top
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر و سریعتر سایت استفاده میکنیم . برای استفاده این وب سایت از کوکی ، لطفا با تایید این موضوع به ما این اجازه را بدهید مشاهده قوانین. من این سایت را تایید میکنم تایید